פרוייקט מסכם של סטודנטים ממכללת כנרת עמק הירדן  שבמסגרתו
                   אספו מחקרים רבים העוסקים באיכויות של נבטי ברוקולי !!

 
 
אנחנו סטודנטים ממכללת כנרת עמק הירדן עושים פרוייקט מסכם אנו מבקשים מכל מי שאכפת לו מבריאותו ובריאות אחרים לקרוא את קובץ המאמרים המצורף ובסיום לענות על סקר קצר ולשלוח את תשובותיו למייל שלנו אין לנו כל עניין עסקי או כלכלי הכל למטרת לימודים בלבד אם השתכנעת\ה את\ה מוזמן ישר לעבור לסקר בסוף העמוד.
 
קובץ מאמרים על מחקרים שנעשו באנשים שאכלו נבטי ברוקולי

סרטן
הברוקולי מכיל פיטו-כימקלים מועילים , בהם סולפורפיין (sulforaphane)המסיע במניעת מחלות סרטן.לכך עוזרים גם תרכובות אינדול (indole?) המצויות בו המגבירות ייצור אנזים המנטרל רעלנים שונים במזון .נבטי ברוקולי מכילים גלוקורפאנין (glucoraphanin) ההופך לסולפורפיין (sulforaphane) ,כאשר דפנות תאי הצמח נהרסים, בזמן הלעיסה בחומר זה תרכובת כימית מונעת סרטן,בכמות פי 10 עד 100 מאשר בצמח הבוגר לשיא צמיחתו הוא מגיע ביום השלישי לצמיחת הנבט.
סרטן שלפוחית השתן ( מתוך מחקרי סרטן יולי 2005)
חוקרים מ-Ohio state university ארה"ב גילו שתרכובת איזותיוציאנטים (isothiocyanates ) המצויות בברוקולי ומומרות לאיזותיוציאנטים בזמן לעיסת הברוקולי ועוכלו מאטות התפשטות סרטן שלפוחית השתן (bladder cancer ) ממצאים אלו עלו בניסיונות שנעשו בתאי סרטן אגרסיביים ביותר. קודם לכן נמצא במחקר אחר, שצריכת חצי ספל ברוקולי בשבוע מפחיתה סיכון לסרטן שלפוחית השתן ..
סרטן ריאות ( מתוך מחקרי סרטן ספטמבר 2005)
מחקר ב-Georgetown university medical center בארה"ב גילה שמשפחת תרכובות איזותיוציאנטים ( isothiocyanates ) בברוקולי (ובירקות אחרים)מונעת התפשטות תאי סרטן ריאות (lung cancer ) הן בבעלי חיים והן בבני אדם חשיבות ממצא זה מתבטאת באפשרות להשפיע על התפתחות סרטן ,לאחר חשיפה לגורמים לו.
דלקת פרקים (מתוך הצגה של אקדמיה חולים לאומית אוקטובר 2005 )
חוקרי johns Hopkins university בארה"ב גילו שתרכובת אנטי אוקסידנטית בברוקולי סולפורפיין (sulforaphane) עשויות לחסום אינזים (cox-2 ) אשר גורם לדלקת פרקים.
סרטן קיבה (מתוך אסוציאציה אמריקאית למחקרי סרטן נובמבר 2005)
חוקרי university of tsukuba ביפן שערכו ניסוי בבני אדם גילו שתרכובות גלוקוסינולטיות ההופכות לאיזותיוציאנטים בזמן אכילת נבטי ברוקולי לוחמות בהצלחה בחיידק הליקובקטר פילורי (heliecobacter pylori ) האחראי למרבית מקרי סרטן הקיבה (gastrie cancer )כמו גם לכיבים במערכת העיכול.
משפיע גם על צאצאים(מתוך פדרציה אמריקאית סוציאלית להתמחות ביולוגית פברואר 2006 )
לפי מחקר ב- university of saskatchehewan בקנדה ,בבעלי חיים עשויה צריכת 200 גרם נבטי ברוקולי מדי יום בזמן ההריון להגן על הצאצא מפני מחלת לב. תרכובת גלוקורפאנין (glucoraphanin) המפחיתה לחץ דם , מצויה בנבטי ברוקולי בריכוז פי 50 מאשר בצמח בוגר,השפעת צריכת הנבטים עברה גם לצאצאים שכלל לא אכלו מהם.
סרטן הערמונית
כימיקל הנמצא בברוקולי, מעורר מאות שינויים גנטיים: מפעיל חלק מהגנים הנלחמים בסרטן ובמקביל משתק גנים אחרים המעודדים גידולים
תוספת של מעט ברוקולי לארוחת הצהריים יכולה להגן על גברים מסרטן הערמונית. כך מבטיחים חוקרים בריטיים.
החוקרים מאמינים כי כימיקל הנמצא בברוקולי, מעורר מאות שינויים גנטיים, מפעיל חלק מהגנים הנלחמים בסרטן ובמקביל משתק גנים אחרים המעודדים גידולים.
 
הברוקולי - משנה את הגנים
החוקרים לקחו גם מדגם רקמות לאורך תקופת המחקר וגילו כי אצל גברים שאכלו ברוקולי נראו מאות שינויים בגנים שידוע כי הם משחקים תפקיד במלחמה בסרטן.
היתרון, הם מאמינים, יהיה דומה גם בירקות אחרים ממשפחת המצליבים המכילים איזותיוציאנטים, כולל כרוב ניצנים, כרובית, כרוב, רוקט או ארוגולה, גרגר הנחלים וחזרת.
לברוקולי, במיוחד, יש מרכיב בעל כוח רב, הנקרא סולפורפיין, שהחוקרים מאמינים כי הוא שמעניק לירק את היכולת העצומה להלחם בסרטן.
כשאנשים חולים בסרטן, גנים מסוימים "נכבים" ואחרים "נדלקים". מה שהבור וקולי עושה הוא "הדלקת" הגנים המונעים את התפתחות הסרטן ו"כיבוי" הגנים המסייעים לו להתפשט.
אצל המשתתפים שאכלו את הברוקולי זוהו 400-500 שינויים גנטיים חיוביים. גברים הנושאים גן הנקרא GSTM1 נהנו מהיתרון הגדול ביותר. מחצית מהאוכלוסייה נושאת גן זה.
ברוקולי למניעת סרטן הערמונית
מנה בודדת של ברוקולי פעם בשבוע יכולה לצמצם את הסיכון להתפתחותו של סרטן הערמונית, כך טוען מחקר חדש.
מנה בודדת של ברוקולי פעם בשבוע יכולה לצמצם את הסיכון להתפתחותו של סרטן הערמונית, כך טוען מחקר אמריקאי חדש המופיע בכתב העת PLoS One. החוקרים חילקו נבדקים גברים הנמצאים בסיכון להתפתחות סרטן הערמונית וחילקו אותם לשתי קבוצות.
הקבוצה הראשונה קיבלה 400 ג' ברוקולי בשבוע (במסגרת דיאטה רגילה) והשניה קיבלה 400 גרם אפונים לשבוע. הניסוי נמשך שנה והחוקרים לקחו דגימות מבלוטת הערמונית של הנבדקים בתחילת הניסוי, במהלכו ובסיומו.
השוואת הנתונים הראתה כי נבדקי הברוקולי אופיינו בפעילות מוגברת של גנים המקושרים לצמצום הסיכון להתפתחות סרטן הערמונית.
מחקרים קודמים הצביעו כבר על כך שמחצית מנשאי הגן GSTM1 נהנים מהתרומה הבריאותית הטמונה בברוקולי, בהשוואה לאלו שאינם נושאים את הגן. במחקר מצאו החוקרים כי נוכחותו של GSTM1 השפיעה באופן ניכר על ביטוי הגנים שנצפה בקרב קבוצת הברוקולי.
מסקנת החוקרים הינה שמינונים נמוכים של ברוקולי (כשתי מנות בשבוע) עשויים לגרור השפעה משמעותית ביותר בקרב נשאי GSTM1
 
סוכרת
חומר בברוקולי מפעיל פרוטאין המגן על התאים והרקמות מפני נזק שנגרם מסוכרת מרכיבים דומים בירקות ממשפחת המצליבים יכולים לעזור להילחם בתהליכים הקשורים להתפתחות מחלות כלי דם
אכילת ברוקולי יכולה לשנות את הנזק שנגרם מסוכרת לכלי הדם של הלב. כך מראה מחקר חדש.
צוות חוקרים מאוניברסיטת "Warwick" מאמין כי המפתח הוא מרכיב הנמצא בירק הנקרא סולפוראפן.
המרכיב מעודד ייצור של אינזים המגן על כלי הדם, וגורם לירידה ברמות המולקולות הגורמות לנזק משמעותי לתאים.
ירקות כמו ברוקולי כבר נמצאו בעבר כתורמים לסיכון נמוך יותר להתקפי לב ושבץ.
אנשים חולי סוכרת נמצאים בסיכון גבוה פי חמישה לפתח מחלות קרדיווסקולרית (של הלב וכלי הדם) כמו התקפי לב ושבץ - שניהם קשורים לנזק לכלי הדם.
צוות החוקרים, שממצאי המחקר שערכו פורסמו בעיתון "Diabetes", בדקו את ההשפעות של הסולפוראפן על תאי כלי דם שניזוקו מרמות גבוהות של גלוקוז (עודף סוכר בדם) הקשורות לסוכרת.
הם גילו ירידה של 73% במולקולות שבגוף הנקראות Reactive Oxygen Species, או בקיצור ROS.
עודף סוכר בדם עלול לגרום לרמות ה-ROS לעלות פי שלושה ורמות גבוהות כאלו עלולות לפגוע בתאים.
החוקרים גילו גם כי הסולפוראפן הפעיל פרוטאין בגוף הנקרא nrf2, המגן על התאים והרקמות מפני נזק על-ידי כך שהוא מפעיל חומרים נוגדי חמצון ואינזימים מגנים.
הדרך למרפא עדיין ארוכה
לדברי החוקרים, הממצאים מראים כי מרכיבים כמו הסולפוראפן הנמצא בברוקולי יכולים לעזור להילחם בתהליכים הקשורים להתפתחות מחלות כלי דם בחולי סוכרת.
בעתיד, חשוב יהיה לבדוק אם לתזונה עשירה בירקות ממשפחת המצליבים יש יתרונות בריאותיים לחולי סוכרת.
מומחים מאיגודים העוסקים בתחום הסוכרת הדגישו כי מדובר במחקר שבוצע בתאי מעבדה והדרך ארוכה עד למצבים של 'החיים האמיתיים'.
עם זאת, העובדה שהחוקרים זיהו חומר חשוב שעשוי להגן ולתקן כלי דם שניזוקו מההשפעות של הסוכרת מעודדת מאוד.
 
 
ברוקולי מונע התקפי לב אצל סוכרתיים
חולי סוכרת נמצאים בסיכון הגבוה פי 5 לעבור התקפי לב או ארועי שבץ מוחי, לעומת מי שאינם חולי סוכרת. כעת מציע מחקר כי צריכה של ירקות ממשפחת המצליבים מפחיתה הסיכויים להתפתחות אירועים אלו
חולי סוכרת נמצאים בסיכון הגבוה פי חמש לעבור התקפי לב או אירועי שבץ מוחי, לעומת אנשים שאינם חולי סוכרת.
כעת, מחקר חדש מציע תקווה לחולי סוכרת, בכך שהוא טוען כי צריכה של ברוקולי עשויה למנוע נזקים אלו אצל חולי המחלה הנפוצה.
לפי קבוצת חוקרים מאוניברסיטת וורוויק, בריטניה, מרכיב טבעי הנקרא sulforaphane, שנמצא בירקות ממשפחת המצליבים, ביניהם הברוקולי, פועל לביטול ומניעת נזקים בכלי דם - פגיעה אופיינית אצל חולי סוכרת.
פעילות ה-sulforaphane מתבטאת בעידוד ייצור אנזימים שמגנים על כלי הדם וכן בהפחתת הפעילות המולקולארית, הגורמת להרס התא בכלי דם אלו.
למידע נוסף אודות מחלת הסוכרת ותופעות נלוות, היכנסו לפורומים:
ממצאי המחקר מצטרפים לשורת עדויות מן העבר הקושרות בין צריכה של ירקות משפחת המצליבים ובין בריאות הלב ומערכת כלי הדם - מחקרי עבר טוענים כי ירקות אלו מסייעים במניעת התפתחות התקפי לב ואירועי שבץ מוחי.
החוקרים, שדיווחו על ממצאיהם במאמר בכתב העת Diabetes, בחנו במחקרם את השפעת ה-sulforaphane על פעילות כלי דם שנפגעו כתוצאה מהיפוגליקמיה, מצב אופייני אצל חולי סוכרת. היפוגליקמיה הינו מצב בו קיימת רמת סוכר גבוהה מהנורמה בדם.
מצבי היפוגליקמיה מביאים לעליה משמעותית ברמת הפעילות של ROS - רדיקלים חופשיים, שרמה גבוהה שלהם פוגעת בפעילות התאים בכלי הדם. המחקר מצביע על ירידה בשיעור של 73% ברמת ה-ROS אצל הנבדקים שצרכו ברוקולי.
"המחקר שלנו מצא כי מרכיבים כגון sulforaphane שנמצאים בברוקולי ובירקות אחרים ממשפחת המצליבים, עשויים לשבש תהליכים שמובילים להתפתחות מחלות כלי דם אצל חולי סוכרת", אמר פרופ' פול ת'ורנאלי, שהוביל את קבוצת החוקרים.
"בעתיד, חשוב יהיה לבדוק האם דיאטה עשירה בירקות ממשפחת המצליבים אכן משפיעה לטובה על חולי סוכרת. אנחנו מאמינים שכן", סיכם פרופ' ת'ורנאלי.
 
חומר המופק מנבטי-ברוקולי יכול לעזור בטיפול בחולים עם מחלת-עור גנטית הרסנית
:פורסם ב4.12.07
החומר sulforaphane המופק מנבטים של ברוקולי ושל ירקות אחרים ממשפחת המצליבים -נמצא כבעל יכולת למנוע סרטן .כעת מתברר שסולפוראפאן יכול גם לשמש לטיפול במחלת= עור עור גנטית הרסנית וחשוכת-מרפא בשם EBS אוepidermolysis bulldoze simplex ., על כך מדווחים פיאר קולומבו וחבריו מביה"ס לרפואה של ג''והן הופקינס בולטימור במפגש השנתי ה47 של החברה האמריקאית לבילוגיה של התא .
EBS היא מחלה תורשתית הרסנית המאופיינת ע"י הופעת שלפוחיות ובועות מלאות נוזלים באזורים של שפשוף בעור .לרוע המזל האפשרויות הטיפוליות מאוד מוגבלות ואינן מרפאות את המחלה .עדין נותרה עבודה רבה לפני שאפשר יהיה להתחיל בניסויים בבני-אדם ואולם ידוע זה מכבר שתמציות הברוקולי העשירות בסולפוראפאן - הן בטוחות לחלוטין לשימוש בעור של בני האדם.
בחולי-EBS , שכבת תאי האפידרמיס התחתונה היא בדרך כלל שבירה ונהרסת בקלות רבה . רוב מקרי - הEBS נגרמים ע"י מוטאציות בגנים שאחראים לייצור חלבוני הקראתין 5 (K5) וכן הקראתין 14 (K14) . ישנם לא פחות מ54 סוגי קראטינים שונים , קרטינים אלה דומים מאוד במבנה שלהם , בתכונות שלהם וכן בפיזור שלהן בתוך הרקמות האפיתליאליות השונות .קולומבו וחבריו חיפשו חומר כימי שיוכל לגרום לשפעול מחדש של הייצור של הקראט ינים החסרים באפידרמיס הבזאלי והם החליטו לנסות למטרה זו את הסולפוראפאן .בגלל הדמיון המבני הרב בין הקראט ינים השונים , ידוע שאיבוד גנטי של קראתין מסוים , יכולה להיות מפוצה ע"י כך שקראט ינים "בני-דודים" יכולים לקחת על עצמם את ייצורו של הקראתין החסר .
במודלים מעבדתיים של עכברים טראנסגניים נמצא שקראתין K6 דומה מאוד לK5ויוכל למלא את מקומו ,בעוד K16יכול למלא את מקומו של K14 בדאגה לייצור תמיכה מספקת לתאי האפידרמיס הבסיסיים שבעור .
סולפוראפאן זוהה במקורו ע"י חוקר אחר מג''והן הופקינס בשם ג''והן טללאי אשר גילה את תכונותיו נוגדות הסרטן . כפי שפורסם בכתב העת היוקרתי PNAS ,חשיפת הקראטינוציטים לסולפוראפאן גרמה לאינדוקציה של יצירת קראטינים מסוג K16&K17. מכאן הם עברו למודל בעכבר הסובל ממחסור בK14, כאן הביא הטיפול בסולפוראפאן להפחתה משמעותית בדרגת השילפוח (יצירת השלפוחיות באפידרמיס של העכברים הנגועים
 
 
קטרקט \ הרפס
הברוקולי הוא מלך הירקות: הסולפורפיין, פיט וכימיקל שהוא מכיל, עשוי לסייע במניעת צמיחה של גידולים סרטניים. לא מעט מחקרים מצאו כי הברוקולי מכיל ניגדי חמצון המסייעים במניעת סוגים שונים של סרטן. ברוקולי עשוי לצמצם את הסיכון לקטרקט. הוא עשיר בחומצה פולית, סיבים, בטא-קרוטן וויטמין C, שכולם עוזרים למנוע מחלות לב, והוא מפחית את הסיכון לשבץ. מחקר ראשוני מצא שתרכובת נוספת המצויה בברוקולי יכולה לחסום את התרבות נגיף ההרפס. וזוהי רשימה חלקית בהחלט...
תרופות לסרטן - במכולת השכונתית
מספר מחקרים שפורסמו השבוע בכינוס השנתי של האיגוד האמריקני למחקר למניעת סרטן מראים כי ניתן למצוא חלק מההגנות הטובות ביותר נגד סרטן אצל הירקן השכונתי או בשוק.
חוקרים יפנים גילו כי תזונה עשירה בברוקולי הפחיתה באופן משמעותי את דלקת ההליקובקטור פילורי (הגורם לאולקוס) בקרב 20 אנשים. דלקת זו יכולה לגרום לדלקת הקיבה והיא גורם מרכזי בסרטן הקיבה. הכוח נגד הסרטן נובע מתכונות של כימיקל הנמצא בברוקולי הנקרא sulforaphane (סולפורפיין). נתוני מחקר זה מראים כי תזונה עשירה בסולפורפיין גלוקוזינולט עשויה לסייע בהפעלת אנזים נוגד סרטן הנמצא ברירית הקיבה המגן על התאים מפני ההליקובקטור פילורי הגורם לנזק לדנ"א.
ללבוש ברוקולי?
במחקר שני, חוקרים מג'ונס הופקינס תוהים אם עלינו לא רק לאכול ברוקולי - אלא גם ללבוש אותו. החוקרים גילו כי תמצית מנבט הברוקולי ביטלה את ההשפעות המסרטנות של קרניים אולטרא-סגוליות בעכברים קירחים שנמשחו בתמצית.
כאשר השוו החוקרים עכברים אלו לעכברים שלא קיבלו את התמצית אך עדיין נחשפו לאור האולטרא-סגולי, אצל העכברים שקיבלו את התמצית שכיחות הגידולים ומספרם ירדו בחצי. החוקרים הדגישו כי התמצית שהכילה את הסולפורפיין ניתנה לאחר תקופה של חשיפה קבועה לקרניים אולטרא סגוליות ולנתון זה קיימת חשיבות לאור העובדה שלרוב האנשים נגרם נזק לעור מהשמש בתקופת הילדות, במיוחד אנשים שבתקופת הילדות שלהם טרם פותחו קרמים להגנה מפני השמש.
 
הברוקולי יילחם באלרגיות ובאסטמה
חוקרים גילו כי תכשיר רפואי אורלי שהוכן מנבטי ברוקולי, הביא לעלייה ברמות אנזים הנלחם בדלקתיות בדרכי הנשימה העליונות
אנשים הסובלים מאלרגיות של האף או מאסטמה יוכלו להקל על סבלם אם יוסיפו נבטי ברוקולי לצלחת. זאת במידה שממצאי מחקר חדש אכן יימצאו נכונים.
במסגרת מחקר, שכלל 65 מתנדבים בריאים, חוקרים גילו כי תכשיר רפואי אורלי שהוכן מנבטי ברוקולי, הביא לעלייה ברמות אנזים הנלחם בדלקתיות בדרכי הנשימה העליונות.
את הקרדיט ניתן לזקוף למרכיב הנקרא סולפורפיין, הנמצא באופן טבעי בברוקולי ובירקות אחרים ממשפחת המצליבים כמו כרוב ניצנים, כרובית וכרוב.
הסולפורפיין גורם לעלייה ברמות אנזים נוגד חמצון הנלחם בנזק לתאים ובדלקתיות שמקורה בלחץ חמצוני - ממקורות כמו זיהום אוויר ואלרגיות סביבתיות.
על בסיס המחקר, החוקרים הגיעו למסקנה כי למרכיבים בנבטי הברוקולי יש השפעה פוטנציאלית בעידוד מערכת ההגנה העצמית של מעברי האוויר נגד הלחץ החמצני.
מקורות תזונתיים
חוקרים נטלו דגימות של נוזלי האף מהמתנדבים כדי למדוד את פעילות האנזימים השולטים בלחץ החמצני. הם גילו כי התכשיר מנבטי הברוקולי גרם לעלייה ברמות האנזימים המגנים, בעוד שהפלצבו לא עשה זאת.
הממצאים מראים כי ניתן להשיג עלייה ברמות האנזים על-ידי שימוש במקורות תזונתיים סבילים וזמינים.
גישה זו, המבוססת על תזונה, תוכל אולי בעתיד לצרף נשק נוסף למלחמה נגד האלרגיות והאסטמה.
תודה על הסבלנות וההשקעה